Stacja narciarska Czorsztyn Ski w Kluszkowcach

Na północnych stokach góry Wdżar nad Kluszkowcami mieści się stacja narciarska Czorsztyn-Ski. Dzięki specyficznemu mikroklimatowi i północnej wystawie zbocza śnieg utrzymuje się tu od listopada do kwietnia. Jest to jeden z nowszych ośrodków narciarskich w rejonie ale dzięki przyjaznym warunkom zdobył już sobie rzesze stałych gości.

Sama góra Wdżar to obiekt bardzo ciekawy. Znajdują się tu wypływy andezytu, skały wulkanicznej powstającej podczas wypływów magmy. Na jej szczycie dodatkowo obserwować można anomalie magnetyczne – kompas pokazuje kierunek południowy. 

Na stokach opadających w kierunku Pasma Lubania zlokalizowano stację narciarską. Posiada ona siedem tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, od łatwych przeznaczonych dla dzieci i początkujących narciarzy po trasy trudne, z których jedna posiada homologację FIS do rozgrywania zawodów narciarskich. Stoki połączone są dwoma wyciągami krzesełkowymi i trzema orczykowymi.

Oprócz tras zjazdowych na górze Wdżar wytyczono także trasy biegowe. Są one malowniczo położone, a rekreację uprzyjemniają dodatkowo widoki na Gorce, Pieniny i Tatry. 

Stacja Czorsztyn Ski zapewnia atrakcje nie tylko zimą. Na stokach Wdżaru zbudowano całoroczną zjeżdżalnię grawitacyjną. Ponadto na zachodnich zboczach zlokalizowano ścianę wspinaczkową a wzdłuż wyciągów prowadzi trasa downhillowa dla rowerzystów. Dodatkową atrakcją jest hodowla strusi i owczarnia mieszcząca się przy dolnej stacji wyciągów. 

Stoki w stacji Czorsztyn Ski są sztucznie naśnieżane. Pracuje tu 12 armatek śnieżnych zapewniając dobre warunki zjazdowe nawet gdy pogoda nie jest sprzyjająca. Ponadto wszystkie trasy posiadają sztuczne oświetlenie. przy parkingach działa wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, sklep z akcesoriami oraz zaplecze gastronomiczne.