Rabkoland

Położony w największym polskim uzdrowisku dziecięcym park rozrywki Rabkoland jest atrakcją przyciągającą zarówno dzieci jak i dorosłych. Założony w 1999 roku na bazie lunaparku Alibaba z roku na rok powiększa swoją ofertę.

Oprócz różnych rozmiarów karuzeli można tu spróbować przejażdżki na diabelskim młynie, kolejkach górskich czy wahadłowej łodzi wikingów. Miłośnicy sportów motorowych mogą przejechać się samochodzikami oraz spróbować swych sił na torze gokartowym. Równie atrakcyjne są przejażdżki łódkami i pontonami. 

Na odważnych czeka pałac strachów. Z kolei celność strzałów można skontrolować w elektronicznej strzelnicy. Po tym wszystkim dla odprężenia można zajść do domu śmiechu gdzie zestaw krzywych zwierciadeł potrafi doprowadzić do śmiechu nawet największych smutasów. 

Na terenie parku działa Muzeum Orderu Uśmiechu, jedynego na świecie odznaczenia przyznawanego przez dzieci osobom dorosłym. W drewnianym budynku znajduje się sala z odtworzoną sceną odznaczenia orderem. Na ścianach i w gablotach wyłożone są wnioski o nadanie orderu, listy od dzieci i zdjęcia laureatów. 

Kolejnym obiektem wartym odwiedzenia jest Muzeum Rekordów i Osobliwości, które gromadzi eksponaty związane z biciem rekordów w różnych dziedzinach. Prezentowane są tu nie tylko przedmioty ale także zdjęcia i opisy takich wydarzeń. 

Najnowszym obiektem na terenie Rabkolandu jest Dom do góry nogami. Wnętrze postawionego na dachu budynku przeczy warunkom fizyki i grawitacji.

Rabkoland to miejsce, w którym bawić się będą zarówno dzieci jak i dorośli. Może być on wspaniałym relaksem po dniu spędzonym na górskich wędrówkach lub alternatywą na wypadek gorszej pogody.