Park linowy Ablandia w Krościenku

Przy wyjeździe z Krościenka w kierunku Nowego Targu znajduje się park linowy Ablandia. Jest to świetna propozycja dla wszystkich lubiących duże dawki adrenaliny. Wędrówka wśród koron drzew to jednak nie jedyne tutejsze atrakcje. Osoby nie czujące się zbyt pewnie na wysokościach mogą zagrać w minigolfa, spróbować chodzenia w wodnej kuli czy skorzystać z retro kręgielni, w której obowiązują zasady z końca XIX wieku.

Park posiada dwie trasy linowe – niebieską, przeznaczoną dla początkujących oraz czerwoną dla bardziej doświadczonych amatorów podniebnych wędrówek. Pierwsza z nich ma 200 metrów długości, a 14 przeszkód zwieszonych jest na wysokości kilku metrów, natomiast druga jest o 150 metrów dłuższa, a 20 przeszkód ma wysokość do kilkunastu metrów nad poziomem gruntu.

Dodatkową atrakcją jest 18 metrowa Wieża Mocy, na której można się nie tylko wspinać ale także spróbować szybkich zjazdów na linach. Korzystając z niego można się poczuć jak podczas koku ze spadochronem. 

Wszystkie atrakcje Ablandii są całkowicie bezpieczne. Osoby próbujące swych sił we wspinaczce czy zjazdach wyposażone są w kaski oraz zabezpieczone są odpowiednimi linami asekuracyjnymi i uprzężami.

Po emocjach związanych z podniebnymi spacerami i zjazdami można uspokoić się próbując swych sił w minigolfie czy spacerze w wodnych kulach. Dla dzieci zbudowano bezpieczny plac zabaw, gdzie mogą spędzić czas gdy dorośli będą spacerować w przestworzach.